Saldırının zamanı dikkat çekici

05 Şubat 2013 Salı 12:52
saldirinin-zamani-dikkat-cekici

MHP lideri Bahçeli, ABD Büyükelçiliği'ne saldırının zamanın dikkat çekici olduğunu, güvenlik konusunda zafiyet bulunduğunun gün yüzüne çıktığını söyledi.

MHP lideri Bahçeli, ABD Büyükelçiliği'ne saldırının zamanın dikkat çekici olduğunu, güvenlik konusunda zafiyet bulunduğunun gün yüzüne çıktığını söyledi.

...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ni hedef alan terörist saldırıyı değerlendiren Bahçeli, intihar saldırısının gerçekleşme zamanının son derece dikkat çekici olduğunu söyledi. 
Eylemin Ankara'nın göbeğinde meydana gelmesinin herkesi düşündürmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, bunun ne ilk ne de son vahşice olay olduğunu söyledi. 
Bahçeli, Türkiye'nin güvensizliğin, şaibeli simaların, sabotaj ve eylemlerin kol gezdiği bir ülke haline geldiğini savunarak, şöyle devam etti: 
''Canlı bombalar, teröristler, kan akıtmanın hedefinde olan karanlık emeller başkent Ankara'ya kadar elini kolunu sallayarak gelebilmekte ve işin püf noktası da planladıkları eylemleri kolaylıkla icra edebilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın 'Emniyet teyakkuzdaydı, maalesef önlenemedi' beyanı da başarısızlığın, yetersizliğin ve beceriksizliğin işareti olarak görülmelidir. Bu akıl almaz tedbirsizliğin, izahı mümkün olmayan aymazlığın ortaya çıkardığı gerçek; güvenlik konularında çok ciddi açık ve zafiyet olduğunun gün yüzüne çıkmasıdır.''

Türkmenlere saldırı

Bahçeli, Türkmenlerin sindirilmesi, yıldırılması ve yok edilmesi amacıyla adeta sürek avı başlatıldığını dile getirerek, şunları söyledi: 
''Kerkük zehirlenmekte, Kerkük darbelenmektedir. Türkmenlerin yüz yüze kaldığı olaylar açıkça kıyımdır, açıkça etnik temizliktir. Türkmenler topluca katledilmekte, soykırıma tabi tutulmaktadır. Ancak AKP'den ses çıkmamakta ve tepki gösterilmemektedir. Türkmenler, Türk devletinin yardım ve desteğinden mahrum hale gelmiştir. Başbakan Erdoğan şayet, asla istemeyiz ama Gazze'de benzer hadiseler yaşansaydı kıyameti çoktan koparmış, çoktan sesini İsrail'e karşı yükseltmişti. Filistin'de İsrail saldırılarından dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimiz insandır da Türkmeneli'de periyodik olarak infaz edilen Türkmen kardeşlerimiz insan değil midir?''Haber okunma sayısı: 909

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı