Serkan Yazıcı
-vergi-ve-prim-borclarini-odemede-kolayliklar-getirildi

Vergi ve prim borçlarını ödemede kolaylıklar getirildi

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe göre; vergi yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak öngörülmeyen nedenlerle son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş vergi yükümlülerine borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine imkan sağlandı.

-vergi-dairesi-muduru-duraktan-ibrahim-tarima-tesekkur-belgesi

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ DURAK’TAN İBRAHİM TARIM’A TEŞEKKÜR BELGESİ

Marmaris Vergi Dairesi Müdürü Ali Rıza Durak Marmaris Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret ederek Başkan İbrahim Tarım’a desteklerinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

-vergi-matrahinda-duzenleme-yapilmali

“VERGİ MATRAHINDA DÜZENLEME YAPILMALI”

Türk Harb-iş Sendikası Muğla İl Temsilcisi Musa Yorgancı, kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçinin zam oranının imzalanan protokol ile belli olduğunu ancak çalışanların en büyük beklentisinin vergi matrahında düzenleme yapılması olduğunu belirtti. Yorgancı, “Yılın ilk ayında bir işçi 100 TL maaş alıyorsa yılın sonuna doğru vergi matrahı kesintisinden dolayı bu rakam 65 TL’ye kadar düşüyor” dedi.

-vergi-dairesi-yapilandirma-konusunda-bilgilendirdi

Vergi Dairesi Yapılandırma Konusunda Bilgilendirdi

7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda ve bir kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun, 27 Mayıs 2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Muğla Vergi Dairesi Müdürlüğü konuyla ilgili bilgilendirdi.

-mtodan-vergi-affi-bilgilendirme-toplantisi

MTO’DAN "VERGİ AFFI" BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Marmaris Ticaret Odası (MTO) ‘6376 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun' hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

-otelcilerin-mugla-buyuksehire-su-ve-vergi-isyani

Otelcilerin Muğla Büyükşehire "su ve vergi" isyanı

Marmaris Oteciler Birliği yazılı açıklama yaparak Muğla Büyükşehir Belediyesinin uygulamalarından dolayı ayakta kalmakta zorlandıklarını bildirdi.

-ogrencilerde-vergi-bilinci

ÖĞRENCİLERDE VERGİ BİLİNCİ

Özel Ufuk İlkokulu Ve Ortaokulu öğrencileri vergi dairesini ziyaret etti.

-aydem-ve-gedize-kurumlar-vergisi-odulu

AYDEM VE GEDİZ’E KURUMLAR VERGİSİ ÖDÜLÜ

27. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında İzmir ve Denizli’de düzenlenen “Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni” ‘ nde Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. ve Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Kurumlar Vergisi Kategorisinde ödül aldı.

-vergi-dairesi-muduru-durak-mto-baskani-baysali-ziyaret-etti

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ DURAK, MTO BAŞKANI BAYSAL’I ZİYARET ETTİ

27.Vergi Haftası Etkinlikleri Kapsamında Marmaris Vergi Dairesi Müdürü Ali Rıza Durak, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal’ı ziyaret etti.

-27-vergi-haftasi-kutlamalari-basladi

27. VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

Marmaris’te, "27. Vergi Haftası" kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

vergi-rekortmenleri-netsel-ve-marmarin

Vergi Rekortmenleri Netsel ve Marmarin

Vergi Rekortmenleri Netsel ve Marmarin oldu

25-vergi-haftasi-marmariste-kutlandi

25. VERGİ HAFTASI MARMARİS'TE KUTLANDI

25. VERGİ HAFTASI MARMARİS'TE KUTLANDI

evci-mtoyu-ziyaret-etti

Evci MTO'yu ziyaret etti

Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci Marmaris Ticaret Odası'nı Ziyaret Etti

-tc-mugla-vergi-dairesi-baskanligi--------

T.C. MUĞLA VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

MARMARİS VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ İLAN Ekli listelerde adı soyadı ünvanı yazılı dairemiz mükellefleri adlarına tarh olunan vergi ve cezaya ilişkin ihbarnameler ile düzenlenen ödeme emirleri bilinen adreslerinde posta yoluyla veya memur eliyle tebliğ edilememiş ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunun 103,105 ve 106 ıncı maddeleri gereğince ilanen tebliğine karar verilmiştir. Bu nedenle bu mükellefimizin ilan tarihinden itibaren başlayarak 1 ay içerisinde dairemize bizzat veya bilvekale müracat etmesi veyahut taahhütlü mektup veya telgrafla açık adresini bildirmesi halinde kendisine süre ile kayıtlı resmi tebligat yapılacağı ilan tarihinden itibaren 1 ay içerisinde vergi dairemize müracat etmeyip adresini bildirmeyenlere 1 ay sonunda tebliğ yapılmış sayılacağı ilanen duyurulur. ./11/2013 Ali Rıza DURAK Vergi Dairesi Müdürü

-vergi-borcu-olan-arac-sahipleri-dikkat

Vergi borcu olan araç sahipleri dikkat!

Araç sahibine kötü haber Maliye'nin Ankara'da test ettiği "E-Araç Haciz Projesi"nde sonuçlar olumlu çıktı. Kırtasiyeyi devre dışı bırakacak yeni uygulamayla vergi borcu olan araçlara e-haciz gelecek.

vergi-odeyerek-piyango-sahibi-olunuyor

Vergi Ödeyerek Piyango Sahibi Olunuyor

Kayıt dışı ticaretin önüne geçmek amaçlı yeni bir yöntem geliştirildi. Bu yöntem sayesinde fiş alan kişiler piyango sahibi oluyorlar.

messi-10-milyon-euro-ek-vergi-odedi

Messi 10 milyon euro ek vergi ödedi!

Vergi kaçırma suçundan 17 Eylül’de sanık olarak ifade vermeye çağrılan Barcelonalı yıldız oyuncu Lionel Messi’nin 10 milyon Euro ek vergi ödediği bildirildi.

aribogandan-vergi-uyarisi

Arıboğan'dan vergi uyarısı

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, "Yabancı oyuncu sayısını düşürüp vergiyi de yüzde 35 gelir vergisine çevirirseniz, Türk sporunda altından kalkılamayacak bir hasar yaratabilirsiniz" dedi.

messiden-vergi-calimi-teknikleri

Messi'den vergi çalımı teknikleri!

Messi'nin vergi kaçırdığı iddiası, İspanya'da gündeme bomba gibi düştü.

seker-pilic-sgk-ve-vergi-borcunu-odedi

Şeker Piliç, SGK ve vergi borcunu ödedi

Şeker Piliç, SGK ve vergi borcunu ödediğini bildirdi.