MANŞET
kiyilar-mucevden-alinsin-belediyelere-verilsin

“Kıyılar MUÇEV’den alınsın, belediyelere verilsin”

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ, Muğla’daki kıyıların MUÇEV tarafından işletilemeyeceğine dair Danıştay kararı üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması isteğiyle TBMM’ne soru önergesi verdi

-doga-ve-cevre-felakete-surukleniyor

“Doğa ve çevre felakete sürükleniyor!”

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP), 16 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, Gökova Körfezi kesin korunacak hassas alanları kararının, doğal çevreyi, felaketin içinde doğru sürükleyeceğini savundu. Gökova körfezinin bölgesinin kısıtlı köy yerleşim sahaları dışındaki 1. Derece sit alanlarının kesin korunacak alana dönüştürülmesi gerektiğini de kaydeden Platformdan yapılan açıklamada, “Bu çerçevede bir kez daha, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ülke genelinde sit alanları statü değişikliği çalışmasını durdurmaya ve süreci yerel halkın, STK’ların, yerel yönetimlerin katılımıyla yeniden oluşturmaya davet ediyoruz” denildi.

-muglada-49-projeye-253-milyonluk-destek

MUĞLA’DA 49 PROJEYE 25,3 MİLYONLUK DESTEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2006 yılından beri uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında 12.Etap hibe başvuruları, Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu’nca nihai değerlendirmesi yapılarak, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün onayı ile sonuçlandırıldı.,

buyuksehirin-degil-fethiye-belediyesinin

Büyükşehir’in değil Fethiye Belediyesi’nin!

Mahkeme ‘rekreasyon alanı’ kararını verdi: Büyükşehir’in değil Fethiye Belediyesi’nin!

kamera-sorunu-cozum-bekliyor

KAMERA SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

BÜYÜKŞEHİR VE SERVİS ŞOFÖRLERİ KARŞI KARŞIYA KAMERA SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

-mugla-valiliginden-dolandiricilik-uyarisi

Muğla Valiliği’nden dolandırıcılık uyarısı

Kendilerini telefonda "Muğla Valisi" olarak tanıtan bazı kişilerin, otel yöneticileri ve iş adamlarını arayıp, tekerlekli sandalye talebiyle yardım isteğiyle dolandırıcılık girişiminde bulundukları uyarısı yapıldı.

-muglada-sifir-atik-projesi-start-aldi

MUĞLA’DA SIFIR ATIK PROJESİ START ALDI

Son yıllarda oluşan atık miktarlarının artması sebebi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla Sıfır Atık Projesi başlatıldı. Muğla’da da tüm kamu, kurum ve kuruluşları, belediyeler, üniversite ve sanayi kuruluşları ilgili sektörler, alışveriş merkezleri, eğlen-dinlen tesislerinde ve büyük iş yerlerinde uygulamaya geçirilmesi hedefleniyor.

-turkulerim-var-mugladan-canakkaleye

Türkülerim Var Muğla’dan Çanakkale’ye

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 18 Mart Zaferinin 103. Yılında Çanakkale şehitlerimizi “Türkülerim Var Muğla’dan Çanakkale’ye” etkinliğiyle andı.

-muglada-orman-haftasi-etkinlikleri-basladi

Muğla’da Orman Haftası Etkinlikleri Başladı

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde Orman Haftası etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk konması ve Valilik ziyaretiyle başladı.

muglada-28-bin-kisiye-yangin-egitimi

Muğla’da 28 Bin Kişiye Yangın Eğitimi

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından, Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası nedeniyle il genelinde 111 kurum ve kuruluştaki 28 bin 160 kişiye yangın eğitimi verildi.

-muglali-kadinlar-canakkale-gecilmez-dedi

Muğlalı Kadınlar Çanakkale Geçilmez Dedi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 103.yılında Muğla’nın 13 ilçesinden 247 vatandaşı Çanakkale’ye götürdü.

-en-cok-esnaf--muglada

En çok esnaf Muğla’da

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu tarafından açıklanan verilerden derlenen bilgilerden, Muğla açısından çok konuşulacak, gündem yaratacak, ‘turist mi az, esnaf mı çok?’ tartışmasını alevlendirecek bir sonuç çıktı. Türkiye genelinde şehirlerin nüfusuna oranı dikkate alındığında, 36 bin 738 ile en fazla esnafın Muğla'da bulunduğu açıklandı.

-gadin-muglam-etkinligi-begeni-topladi

“Gadın Muğla’m” Etkinliği Beğeni Topladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından hazırlanan Gadın Muğla’m etkinliği izleyenlerin beğenisini kazandı.

-borulce-uretiminde-mugla-ilk-sirada

BÖRÜLCE ÜRETİMİNDE MUĞLA İLK SIRADA

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 yılı Bitkisel Üretim İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre; Taze börülce üretiminde Muğla ilk sırada Ülkemizde üretilen 17 bin 414 ton taze börülcenin %37,1’i (6 bin 457 ton) Muğla’da üretildi.

-muglaya-hayran-kaldilar

Muğla’ya hayran kaldılar

Anadolu Jet’in 7 güne çıkan Dalaman-Ankara seferlerini ve planlanan bölgesel uçuşları desteklemek üzere Adana ve Gaziantep’ten Muğla’ya gelen acente temsilcileri düzenlenen çevre gezilerinde Dalaman Bölgesine hayran kaldıklarını ifade ettiler.

-buyuksehirden-muglaya--942-bin-metre-hat

Büyükşehir’den Muğla’ya 942 Bin Metre Hat

İl genelindeki alt yapı eksiklerini gidermek için çalışmalarına devam Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, bu güne kadar 942 bin metrelik hat çalışması yaptı.

-acik-kapi-projesi-muglada-da-basladi

“Açık Kapı Projesi” Muğla’da da başladı

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığımız tarafından vatandaşların en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla 81 ilde oluşturulan “Açık Kapı Projesi” Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımı ile Valilik binasında hayata geçirildi.

-dsiden-muglaya--1415-milyon-tllik-22-tesis

DSİ’den Muğla’ya 141,5 milyon TL’lik 22 tesis

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın, DSİ aracılığıyla Muğla’da, 2017 yılı içerisinde 141,5 milyon lira harcamayla 22 tesisi hayata geçirdiği belirtildi

-iskur-mugla-1-ceyrek-acik-is-istatistikleri-saha-calismasina-start-verdi

İŞKUR MUĞLA 1. ÇEYREK AÇIK İŞ İSTATİSTİKLERİ SAHA ÇALIŞMASINA START VERDİ

Muğla Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından, Muğla’da İşgücü Piyasası AnaliZi (İPA) çalışmaları kapsamında 12-28 Şubat 2018 tarihleri arasında 116 işyeri ziyaret edilecek.

-mugla-polisine-sanatci-destegi

Muğla polisine sanatçı desteği

Kahraman Şehit Polis Memuru Sefa Altınsoy'un adını taşıyan ve Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde teşhir edilen zenginleştirilmiş kütüphanenin açılış törenine katılan tanınmış sanatçı Gülnihal Demir polisleri yalnız bırakmazken, öğrencilerin de ilgi odağı oldu.