MANŞET
-hollandali-turistin-ilk-tercihi-mugla

HOLLANDALI TURİSTİN İLK TERCİHİ MUĞLA

Hollandalı ve yabancıların rağbet gösterdiği ve Türkiye’nin de büyük katılımcı sayısıyla yer aldığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı sona erdi. 48. düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı bu yıl kapılarını 9 Ocak'ta açtı. Marmaris’ten çok sayıda turizmcinin katıldığı fuarda turizmin gözbebeği Marmaris en iyi şekilde tanıtılmaya çalışıldı.

gekadan-mugla-aydin-ve-denizliye-30-milyonluk-kaynak

GEKA’dan Muğla, Aydın ve Denizli’ye 30 milyonluk kaynak

Kültür Turizminin Geliştirilmesi ile Kooperatif ve Birliklerin Güçlendirilmesi Mali Destek Programlarından oluşan Proje Teklif Çağrısında toplam 30 milyon liralık bir kaynağın, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından Aydın, Denizli ve Muğla'da uygun bulunan başvuru sahiplerine kullandırılacağı bildirildi.

-muglaya-odul

Muğla'ya ödül

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen törende en çok istihdam sağlayan illere ödül verildi.2017 yılında 73 bin 440 kişiye ek istihdam sağlayan Muğla, sayısal olarak istihdamını en çok arttıran ilk beş arasına girerek, ödüle layık görüldü.Muğla Valisi Esengül Civelek ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

-doga-serhan-akalin-mugla-il-baskani-oldu

DOĞA SERHAN AKALIN MUĞLA IL BAŞKANI OLDU

Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada kuruluşun Muğla il Başkanlığına Güney Ege Yelken Kulübü kurucusu ve Yelken Eğitmeni Doğa Serhan Akalın’ın atandığı açıklandı.

-iyi-parti-muglaya-kadin-baskan

İYİ Parti Muğla’ya kadın başkan

Geçtiğimiz ay Meral Akşener liderliğinde resmen kurulan İyi Parti’nin Muğla teşkilatı da yer alacak isimler belli olmaya başladı. Muğla İl Başkanlını İncilay Gezgin Şekerdağ oldu, Milas İlçe Başkanlığı’na Mehmet Çayırlı’nın atandığı açıklandı.

-src-sinavi-artik-muglada

SRC SINAVI ARTIK MUĞLA'DA

Daha önce Ulaştırma Bakanlığından alınan yetki doğrultusunda SRC 2 (şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı) ve SRC 4 (şehirlerarası yük eşya taşımacılığı) kursu gören kursiyerler artık sınava Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı’nın girişimiyle Muğla’da girecek.

muglada-ulasimda-donusum-yuzde-90a-ulasti

Muğla’da Ulaşımda Dönüşüm Yüzde 90’a Ulaştı

Vatandaşların daha konforlu, ekonomik ve kamu hizmeti odaklı kurumsal anlayış ile yönetilen toplu taşıma sistemi için araçların özel halk otobüsüne dönüşümünü 2015 yılında başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi, Ulaşımda Dönüşüm projesi kapsamında 2 yılda il genelinde yüzde 93’lük orana ulaştı.

-ak-parti-muglada-4-ilce-baskani-degisti

AK PARTİ MUĞLA’DA 4 İLÇE BAŞKANI DEĞİŞTİ

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ilçe teşkilatlarının kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Mete genel merkezde yapılan mülakatlar sonucunda Ortaca, Köyceğiz, Milas ve Bodrum’da yeni adayların belirlendiğini belirtti. Ak Parti, Dalaman, Kavaklıdere, Seydikemer, Yatağan, Marmaris, Ula, Datça ve Fethiye’de ise mevcut ilçe başkanları ile devam kararı aldığını ayrıca Menteşe için ise net kararın önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtildi.

-29-ekimde-hizmete-girecek

29 Ekim’de hizmete girecek

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni binasının 29 Ekim'de hizmete açılacağı belirtildi.

muglanin-mili-gururu

Muğla’nın Mili gururu

Muğlalı Melih Çetin büyük bir başarıya imza atarak Milli Takıma seçildi.

-mugla-burokrasinin-zirvesi-toplandi

Muğla bürokrasinin zirvesi toplandı

Muğla Valisi Esengül Civelek, İlçe Kaymakamları ve İl İdare Şube Başkanları ile Menteşe Öğretmen Evi’nde toplantı yaptı.

-geka-yonetimi-muglada-toplandi

GEKA YÖNETİMİ MUĞLA’DA TOPLANDI.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 98. Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajansın çalışmalarını içeren gündem maddelerini konuşmak ve değerlendirmek üzere 25 Ağustos 2017 tarihinde, Muğla’da gerçekleştirildi.

bombay-muglaya-tasiniyor

Bombay, Muğla'ya taşınıyor

Türk turizminin amiral gemilerinden Muğla, “Boolywood” diye adlandırılan merkezi Bombay kenti olan Hindistan sinemasına set olacak. Yılmaz Erdoğan'ın sahibi olduğu BKM'nin içerisinde yer alacağı proje kapsamında, 'Boolywood' yapımı iki aşk filmi, Marmaris ve Köyceğiz'de çekilecek. “Island Grup”, “Events Films” adlı yapımcı firmaları toplam 5 milyon dolar bütçeli iki filmini başkaları da takip edecek.

-basbakan-muglaya-geliyor

Başbakan, Muğla’ya geliyor

“Beşkaza Yaylaları Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şöleni”nin 19.’su, Seydikemer’deki Boğalar Yaylası’nda 22 Temmuz’da gerçekleşecek. Etkinliğe aralarında Başbakan Binali Yıldırım’ın da bulunduğu çok sayıda önemli isim de katılacak.

-mugla-byegmye-yeni-mudur

MUĞLA BYEGM’YE YENİ MÜDÜR

Başbakanlık Basın Yayın Ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğüne il müdürü görevini yürütmek üzere atanan Şerife Münire Burcu görevine başladı.

-mete-mugladaki-su-kesintilerine-cozum-bekliyoruz

METE: MUĞLA’DAKİ SU KESİNTİLERİNE ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Muğla’da peşpeşe üç gün su kesintisi yaşanması halkı isyan ettirdi. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) tarafından kesintilerin kısa sürede sona ereceği açıklanmasına rağmen akşam saatlerinde yine sular kesildi.

-ak-parti-muglada-kongre-sureci-basladi

AK PARTİ MUĞLA’DA KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

Ak Parti Genel Merkezi’nin kongre startını vermesiyle birlikte Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, ilçe başkanlarının katılımı ile düzenlediği toplantıda 3 Temmuz itibari ile kongre sürecinin başladığını ve 25 Şubat’ta yapılacak olan il kongrelerinin yapılması ile tamamlanacağını belirtti.

-muglada-ihracat-11-azaldi-ithalat-1371-artti

MUĞLA’DA İHRACAT %1,1 AZALDI, İTHALAT %137,1 ARTTI

TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından 2017 yılı Mayıs ayı Dış Ticaret İstatistikleri çerçevesinde verilen bilgiye göre; Muğla’da Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre; İhracat %1,1 azalarak 37 milyon 198 bin dolar, ithalat ise %137,1 artarak 19 milyon 700 bin dolar olarak gerçekleşti.

-mugla-valisi-esengul-civelek-vali-cicekten-gorevi-devraldi

MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK, VALİ ÇİÇEK’TEN GÖREVİ DEVRALDI

Valilik önünde gerçekleştirilen karşılama töreninin ardından Muğla Valisi Esengül Civelek, Vali Amir Çiçek’ten görevi devraldı.

-mugladaki-sinemalarin-toplam-koltuk-kapasitesi-4-bin-17

MUĞLA’DAKİ SİNEMALARIN TOPLAM KOLTUK KAPASİTESİ 4 BİN 17

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 yılı Sinema ve Tiyatro İstatistikleri verilerine göre Muğla’da 45 sinema salonu olduğu açıklandı.