-muglada-arac-sayisi-artti

MUĞLA’DA ARAÇ SAYISI ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılı Haziran ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerini yayımladı. Muğla'daki araç sayısında artış var. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre Muğla ilinde; Toplam araç sayısı 500 641’e ulaştı.

-muglada-toplam-arac-sayisi-500-bine-dayandi

MUĞLA’DA TOPLAM ARAÇ SAYISI 500 BİNE DAYANDI

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK 2019 yılı Mayıs ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerini yayımladı.Bu kapsamda Muğla’da 2019 mayıs ayında toplam araç sayısı 499 840’a ulaştı. Aydın, Denizli ve Muğla verileri incelendiğine Muğla en fazla araç sayısına sahip il oldu.

-muglada-bir-yilda-856-bin-kisi-film-izledi

MUĞLA’DA BİR YILDA 856 BİN KİŞİ FİLM İZLEDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı Sinema ve Tiyatro İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda Muğla’da sinemaların toplam koltuk kapasitesi 3 bin 934 oldu. Bu sinemalarda 2018 yılında bin 156 film gösterildi. Bu filmleri 856 bin 896 kişi izledi.

-lgsde-birinci-olan-muglada-mobil-rehbgerlik-hizmeti

LGS’DE BİRİNCİ OLAN MUĞLA’DA MOBİL REHBGERLİK HİZMETİ

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü başlattığı çalışma ile Muğla ve ilçelerinde LGS Sınavına giren öğrencilere okul tercihi yapma aşamasında rehberlik hizmeti verecek. Ayrıca uzak mahallelerdeki öğrencilere 31 rehber öğretmenden oluşan ekip ‘mobil rehberlik’ hizmeti ile ulaşacak.

-mugla-saraylisi-ve-mugla-koftesi-icin-ilk-denetimler-yapildi

MUĞLA SARAYLISI VE MUĞLA KÖFTESİ İÇİN İLK DENETİMLER YAPILDI

MUTSO tarafından coğrafi işareti alınarak tescillenen Muğla Saraylısı ve Muğla Köftesi için firma denetimleri gerçekleştirildi.

-iran-ormancilari-muglada-truf-mantari-calismalarini-inceledi

İRAN ORMANCILARI MUĞLA’DA TRÜF MANTARI ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

İran Orman-Mera ve Havza Yönetim Kurumundan 5 kişilik bir heyet, Muğla Orman Bölge Müdürlüğündeki Trüf Mantarı üretimiyle ilgili çalışmaları yerinde görmek için Muğla’da incelemelerde bulundu.

-benim-bisikletim-benim-sehrim-mugla

Benim Bisikletim Benim Şehrim “Muğla”

Hayatın her alanında bisiklete binmenin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlayan Bisikletli Kadın İnisiyatifi, “Benim Bisikletim Benim Şehrim” temasıyla düzenlediği etkinlik dizisinin dördüncüsünü 15 Haziran Cumartesi günü Muğla’da gerçekleştirecek.

okuma-yazma-oraninda-mugla-turkiye-6si

Okuma yazma oranında Muğla Türkiye 6.'sı

Muğla’nın okuma yazma bilen nüfus oranında yüzde 98,48’le Türkiye 6’ncısı olduğu açıklandı.

-gurun-chpli-vekiller-istanbuldaki-mucadelesiyle-tarihe-gecti

Gürün: CHP’li vekiller, İstanbul’daki mücadelesiyle tarihe geçti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Milletvekillerimizin İstanbul’daki demokrasi mücadelesi tarihe not düşmüştür” dedi.

-muglada-devrim-olacak

MUĞLA’DA DEVRİM OLACAK

Marmaris Belediye Başkanı ve DSP Adayı Ali Acar’ın Bozburun Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı’nın v e binlerce kişinin katılımıyla mitinge dönüşen bir törenle açıldı.

-nikah-dairesi-ile-adliye-arasi-trafik-artti

Nikah dairesi ile Adliye arası trafik arttı!

Muğla’da evlenen çiftlerin sayısı yüzde 1.3, boşanan çift sayısı ise 12.7 arttı.

fena-islandik

FENA ISLANDIK

Ocak 2019’da Muğla’da metrekareye ortalama 3 bin 184 kilogram yağış düştü.

spor-kompleksi-ne-oldu

SPOR KOMPLEKSİ NE OLDU?

MUĞLA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE SORUYORUZ SPOR KOMPLEKSİ NE OLDU? Marmaris’te 2014 seçimlerinden önce Ak Parti kanadı tarafından sözü verilen ve bir türlü başlanamayan gençlik merkezi ve spor kompleksi için 2017 Nisan ayında somut bir adım atılmış söz konusu Beldibi’ndeki alan Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü’ne devredilmiş ve projenin 2017 yılında başlayıp 2018 sonunda tamamlanacağı hedeflenmişti. Ancak ortada ne ihale var nede proje.

-muglada-zorunlu-kis-lastigi-donemi----------

Muğla’da zorunlu kış lastiği dönemi

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, zorunlu kış lastiği uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

-muglada-arac-sayisi-giderek-artiyor

MUĞLA’DA ARAÇ SAYISI GİDEREK ARTIYOR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 Ekim ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda Muğla’da ekim ayında araç sayısı 492 bin 145’e ulaştı.

-muglada-buyuksehir-belediyesinin-yaptigi-tek-bir-okul-yoktur

“MUĞLA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI TEK BİR OKUL YOKTUR”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete gündeme yönelik açıklamalarda bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi. Mete, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Muğla’nın bütün ilçelerine okul yaptık” açıklamasına karşılık, “Muğla’da Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu tek bir okul yoktur” dedi.

uzun-adalet-hukuk-devletinin-temelinde-bulunur

Uzun: Adalet hukuk devletinin temelinde bulunur

Muğla Baro Başkanı Avukat Cumhur Uzun, “Adalet gerçek anlamda sadece hukuk devletinde ve o devletin temeli olarak bulunur” dedi

-basvurusunu-bugun-yapacak

Başvurusunu bugün yapacak

Mehmet Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığına başvurusunu bugün yapacak

erbay-ismet-inonuden--dik-durmayi-ogrenin

Erbay: İsmet İnönü’den dik durmayı öğrenin

CHP'li Erbay: İsmet İnönü’den dik durmayı öğrenin