MANŞET
-meslektasimiz-cetin-ulas-baba-oldu

MESLEKTAŞIMIZ ÇETİN ULAŞ BABA OLDU

Marmaris'te yankı gazetesinde çalışan ve sosyal medyadan yayın yapan bir Tv'nin teknik yönetmenlik görevini sürdüren Çetin Ulaş baba oldu.

-mtoda-mesleki-yeterlilik-belgesi-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

MTO’DA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli meslek kapsamında zorunlu hale getirilen MEYBEM (ve Belgelendirme Merkezi ) Mesleki Yeterlilik Belgesi” ile ilgili Marmaris Ticaret Odası’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

-mto-kaybolan-meslekleri-ve-ustalarini-gelecege-kazandiracak

MTO, KAYBOLAN MESLEKLERİ VE USTALARINI GELECEĞE KAZANDIRACAK

Marmaris Ticaret Odası MTO), “Marmaris Yarımadası’nın Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekleri ve Son Ustaları” başlıklı proje çalışması başlattı. Projenin, Marmaris ve civarının geçmişte yaygın olan geçim kaynaklarını ile bunların ustalarını kayıt altına alarak, söz konusu meslekler ile ustalarını gelecek nesillere aktarılmasını amaçladığı açıklandı.

-marmaris-muftusu-hasan-ersoz-meslekten-atildi

MARMARİS MÜFTÜSÜ HASAN ERSÖZ MESLEKTEN ATILDI

Resmi Gazete'de yer alan 672 sayılı KHK ile çok sayıda kamu çalışanının görevlerine son verilirken Marmaris Müftüsü Hasan Ersöz'ün de görevine son verildi.

-turizm-meslek-okulu-bahcesinde-iftar

Turizm Meslek Okulu bahçesinde iftar

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksek Okulu bahçesinde iftar yemeği düzenlendi. İftara üniversite ve turizm camiasının önde gelen isimleri katıldı.

-meslektasimiz-baris-elcisiydi

MESLEKTAŞIMIZ BARIŞ ‘ELÇİ’SİYDİ

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ve şehit olan iki polisimizin hayatını kaybetmesi sonrasında Marmaris Adliyesi önünde toplanan avukatlar basın açıklaması yaparak saygı duruşunda bulundular.

ureten-kadin-mutludur-

“Üreten Kadın Mutludur”

“Üreten Kadın Mutludur” projesinin ilk kursiyerleri sertifikalarını aldılar

-rekor-marmariste

“REKOR MARMARİS’TE”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri organ bağışı kampanyası düzenledi. Marmaris İlçe Sağlık Müdürü, Mehmet Töreyenler, Muğla ilinde en çok organ bağışı yapılan ilçenin Marmaris olduğunu söyledi.

-rotary-kulubu--meslek-hizmet-odulleri-sahiplerini-buldu

Rotary Kulübü ' Meslek Hizmet Ödülleri' Sahiplerini Buldu

Marmaris Rotary Kulübü'nün geleneksel olarak düzenlediği Meslek Hizmet Ödülleri bu yıl da geçtiğimiz Salı günü Blue Bay Otel'de düzenlenen gece ile sahiplerini buldu.

-en-cok-acik-is-istanbulda

EN ÇOK AÇIK İŞ İSTANBUL’DA

2013 yılının en çok aranan mesleklerini açıklayan İŞKUR’un verilerine göre işverenler vasıf gerektirmeyen mesleklerde daha fazla eleman arıyor.

meslek-komiteleri-toplantisi-yapildi

Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı

Marmaris Ticaret Odası 2013 yılı 2. dönem olağan meslek komiteleri toplantısı yapıldı.

-msku-mugla-meslek-yuksekokuludan-girisimcilik-sempozyumu

MSKÜ MUĞLA MESLEK YÜKSEKOKULU'DAN GİRİŞİMCİLİK SEMPOZYUMU

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Muğla Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Girişimcilik ve Kariyer Sempozyumu 1-3 Kasım tarihlerinde başarıyla gerçekleştirildi. Muğla Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Marangoz başkanlığında düzenlenen Sempozyumda “Öğrenciler Açısından Girişimcilik” olarak belirlenen ana tema çerçevesinde 45 bildiri sunuldu. Sempozyum Muğla Üniversitesi öğretim üyelerinin ve öğrencilerin büyük ilgisi ve desteğiyle başarılı şekilde geçti.

-icmeler-turizm-meslek-yuksekokuluna-yilin-en-iyi-universitesi-odulu

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu'na "Yılın En İyi Üniversitesi" Ödülü

MSKÜ İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı 2013-2014 eğitim öğretim yılına kupayla merhaba dedi.

-kadin-hizmetlerinde-gorevli-idareci-ve-meslek-elemanlarina-yonelik-igrup-hizmet-ici-egitim-programi-yapildi

"Kadın Hizmetlerinde Görevli İdareci ve Meslek Elemanlarına Yönelik I.Grup Hizmet İçi Eğitim Programı" Yapıldı

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinesinde ve Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen, "Kadın Hizmetlerinde Görevli İdareci ve Meslek Elemanlarına Yönelik Hizmet İçi Eğitim Programı" I.Grup Eğitiminin 23-27 Eylül 2013 tarihleri arasında Muğla'da gerçekleştirildi.

-getob-mesleki-kurs-acmaya-devam-ediyor

GETOB Mesleki Kurs Açmaya Devam Ediyor

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) üyelerinin ve Sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda Mesleki Kurslar açmaya devam ediyor.

-icmeler-turizm-meslek-yuksekokuluna-kalite-belgesi

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu’na Kalite Belgesi

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu özverili çalışmaları ile TESTED firması tarafından belirlenen prosedürler neticesinde kalite belgesi (ISO 9001) almaya hak kazandı.

saatci-en-buyuk-yatirimi-gelecege-yapiyor

Saatcı en büyük yatırımı geleceğe yapıyor

Saatcı en büyük yatırımı geleceğe yapıyor; Belediye’den Kız Meslek Lisesi’ne ek bina…

icmeler-turizm-meslek-yuksekokulundan-vefa-ornegi

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu’ndan Vefa Örneği

Uzun ve yoğun çabalar sonucunda eğitim öğretim yılına 2012’de başlayan İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu vefa örneği göstererek, okulun kuruluşunda emeği geçenleri onure etti.

ihale-ilani-marmaris-75-yil-kiz-meslek-lisesi-onarimi

İHALE İLANI MARMARİS 75. YIL KIZ MESLEK LİSESİ ONARIMI

MUĞLA İL ÖZEL İDARESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ Marmaris 75. Yıl Kız Meslek Lisesi Onarımı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

-icmeler-turizm-meslek-yuksekokulu-ilk-yilda-ust-siralarda

İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu İlk Yılda Üst Sıralarda

2012-2013 Eğitim öğretim yılında Ek kontenjanla öğrenci alarak Eğitim Öğretime başlayan İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu bu yıl ilk olarak normal üniversite sınavıyla öğrenci alıyor. Geçtiğimiz yıl yeni açılmasına rağmen çok başarılı bir yıl geçiren İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık dalında da 15 madalya ve üç kupa ile rekor kırmıştı.