MANŞET
-mtodan-apiterapi-kursu

MTO’DAN APİTERAPİ KURSU

Marmaris Ticaret Odası girişimiyle tıp doktorlarına yönelik Sağlık Bakanlığı onaylı apiterapi eğitimi 27 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Marmaris Ticaret Odası’nda gerçekleşecek.

mto-proje-hazirladi--marmaris-kazandi

MTO proje hazırladı Marmaris kazandı

Mehmet Baysal’ın Başkanı olduğu Marmaris Ticaret Odası'nın 'İçmeler Ilıcası Sağlık Turizmi' adlı en önemli projelerinden birinin hayata geçmesi, ilçede geleceğe yönelik umut yarattı. Şifa tanrıçası olarak bilinen Hemithea'nın adının verildiği, yer altındaki şifalı suyun sağlık turizminin hizmetine girmesinin, hem ilçeye hem de ülkeye ekonomik kazancın yanısıra prestij kazandıracağına kesin gözüyle bakılıyor

-mto-secimlerine-dogru-sessizlik-suruyor

MTO SEÇİMLERİNE DOĞRU SESSİZLİK SÜRÜYOR

Marmaris Ticaret Odası (MTO) seçimleri 1 Ekim Pazar günü Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi’nde yapılacak. Yaklaşan seçim öncesi şuana kadar hiçbir adayın ismi geçmezken tek aday olarak yine mevcut başkan Mehmet Baysal’ın ismi geçiyor.

-mto-uyelerine-kosgebten-fuar-destegi

MTO ÜYELERİNE KOSGEB’TEN FUAR DESTEĞİ

Marmaris Ticaret Odası üyelerine dünyanın en büyük gıda fuarı Anuga’ya katılım için KOSGEB desteği sağlayacak. Uluslararası gıda fuarlarının en önemlilerinden biri olan Anuga Gıda Fuarı 07 Ekim 2017 – 11 Ekim 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek.

-mto-gelenegini-bozmadi

MTO GELENEĞİNİ BOZMADI

Marmaris Ticaret Odası (MTO), 8 yıldır geleneksel olarak sürdürdüğü 8 Mart Kadınlar Günü etkinliğini bu yıl da tekrarladı. MTO, Oda’nın ve Marmaris Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polis kadınların yanısıra genç girişimci kadınları düzenlenen yemekte bir araya getirdi.

-mto-baskani-baysal-islamabadda

MTO BAŞKANI BAYSAL İSLAMABAD’DA

Marmaris Ticaret Odası(MTO) Başkanı Mehmet Baysal, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) tarafından görevlendirildiği, Pakistan’ın başkenti İslamabad’da gerçekleştirilen toplantılara Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Turizm Komite Başkanı olarak katıldı.

-mtoda-mesleki-yeterlilik-belgesi-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

MTO’DA MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca belirlenen tehlikeli ve çok tehlikeli meslek kapsamında zorunlu hale getirilen MEYBEM (ve Belgelendirme Merkezi ) Mesleki Yeterlilik Belgesi” ile ilgili Marmaris Ticaret Odası’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

-mto-yurtdisi-tanitim-mesaisi-suruyor

MTO YURTDIŞI TANITIM MESAİSİ SÜRÜYOR

Marmaris Ticaret Odası’nın (MTO), ilçenin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla yurtdışında sürdürdüğü faaliyetler sıklaştı. 23-26 Şubat tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 39'uncusu düzenlenen Uluslararası Belgrad Turizm Fuarı'nda Marmaris tanıtımı yapan Oda’nın temsilcileri, önümüzdeki, iki hafta içerisinde de ITB Berlin Turizm ve Moskova MITT Turizm fuarlarına katılacak.

-mto-kaybolan-meslekleri-ve-ustalarini-gelecege-kazandiracak

MTO, KAYBOLAN MESLEKLERİ VE USTALARINI GELECEĞE KAZANDIRACAK

Marmaris Ticaret Odası MTO), “Marmaris Yarımadası’nın Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekleri ve Son Ustaları” başlıklı proje çalışması başlattı. Projenin, Marmaris ve civarının geçmişte yaygın olan geçim kaynaklarını ile bunların ustalarını kayıt altına alarak, söz konusu meslekler ile ustalarını gelecek nesillere aktarılmasını amaçladığı açıklandı.

-mto-tel-aviv-imtm-akdeniz--turizm-fuarina-katildi

MTO, TEL AVİV IMTM AKDENİZ TURİZM FUARI'NA KATILDI

Marmaris Ticaret Odası, İsrail’in başkenti Tel Aviv’ de, 07-08 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenen IMTM - 23. International Mediterranean Tourism Market (IMTM)-Uluslararası Akdeniz Turizm Fuarı’na katıldı.

-mto-travel-turkey-izmirde

MTO TRAVEL TURKEY İZMİR’DE

Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 10. Kez kapılarını açtı. Fuara katılan Marmaris Ticaret Odası (MTO), ilçenin doğal, tarihsel zenginliklerinin yanısıra kültürü ile gastronomisini (kültür ve yemek arasındaki ilişkiyi inceleyen disiplin) tanıtmak için uğraş veriyor.

-kaymakamdan-mtoya-ziyaret

KAYMAKAM’DAN MTO’YA ZİYARET

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal’ı makamında ziyaret etti.

-mto-9-ege-illeri-turkiye-tanitim-gunlerine-katildi

MTO 9. EGE İLLERİ TÜRKİYE TANITIM GÜNLERİNE KATILDI

9. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, 10-13 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde kapılarını açtı. Marmaris Ticaret Odası’da Marmaris’in tanıtımı için fuara katıldı.

-mtodan-tarihi-projeler

MTO’DAN TARİHİ PROJELER

Marmaris Ticaret Odası Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Baysal, basın mensuplarına Marmaris Ticaret Odası olarak yapılan çalışmaları anlattı.

-mtodan-canakkaleye-ziyaret

MTO’DAN ÇANAKKALE’YE ZİYARET

Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal ve yönetim kurulu üyelerinin almış olduğu karar doğrultusun da; Çanakkale Savaşları’nın da, milli mücadelede Marmaris’in payının ne olduğunu ve MTO projesi olan Marmaris Şehitleri Parkı yapımı hakkında detaylı bilgi toplamak amacı ile Denizde Efelik Olmaz- Marmaris kitabı yazarı Fatma Gebeş Çimen ve odamız personeli Cevriye Y. Güneştutar Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığını ziyarette bulundu.

-mto-baskani-baysal-turizm-sorunlarini-basbakan-yildirima-dosya-halinde-iletti

MTO BAŞKANI BAYSAL TURİZM SORUNLARINI BAŞBAKAN YILDIRIM’A DOSYA HALİNDE İLETTİ

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, TOBB’un Ankara’daki genel merkezinde gerçekleşen, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı "9.Türkiye Ticaret Ve Sanayi Şurası"nda konuştu. Mehmet Baysal, Türk turizminin, küresel güçlerin uyguladığı karalama kampanyalarından, ‘ambargo’dan ötürü zor günler geçirdiğine vurgu yaptı. 2016’yı hasarlı şekilde atlatan turizmcinin, 2017 rezervasyonlarının da ‘yok’ denecek düzeyde olması nedeniyle iflas eşiğine geldiğini kaydeden Mehmet Baysal, ‘Muğla’daki odaların sözcüsü’ sıfatıyla çözüm önerilerinde bulundu.

-mtodan-vergi-affi-bilgilendirme-toplantisi

MTO’DAN "VERGİ AFFI" BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Marmaris Ticaret Odası (MTO) ‘6376 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun' hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

-mtodan-lys-birincilerine-bilgisayar

MTO'DAN LYS BİRİNCİLERİNE BİLGİSAYAR

Marmaris Ticaret Odası (MTO), ilçede Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) alanlarında birincilik elde eden öğrencilere bilgisayar hediye etti.

-festival-sanatcilari-mto-katkilari-ile-cevreyi-gezdi

FESTİVAL SANATÇILARI MTO KATKILARI İLE ÇEVREYİ GEZDİ

Marmaris Ticaret Odası Osmaniye Bal Evi ile başlayan gezide, sanatçılar evrenin en usta mimarları olan arılar hakkında çekilen belgesel filmi izleyerek bilgilendiler.

-baskonsolos-mioara-stefan-mtoyu-ziyaret-etti

BAŞKONSOLOS MİOARA ŞTEFAN MTO’YU ZİYARET ETTİ

Romanya İzmir Başkonsolosu Mioara Ştefan Meclis Başkanı Ali Kansu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal’ı makamında nezaket ziyaretinde bulundu.